Haber

Özgür Saral liderliğindeki Sarallar organize suç örgütü çöktü, 24 şüpheli yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Kafes Operasyonları kapsamında Özgür Saral liderliğindeki Sarallar organize suç örgütünün çökertildiğini duyurdu. Operasyonlarda 24 şüpheli yakalandı.

ÖZGÜR SARAL LİDERLİKTE

İstanbul Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinasyonunda, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Özgür liderliğindeki organize suç örgütüne yönelik İstanbul ve İzmir’de eş zamanlı “Kafes Operasyonu” düzenlendi. Saral.

HAKKINDA BİRÇOK SUÇLAMA VAR

Suç örgütü; İstanbul’un Esenyurt ilçesinde site sahiplerini ve kiracılarını silahla tehdit ederek yağmaladılar, kendilerinden şikayetçi olan sakinleri ve özel güvenlik görevlilerini şikayetten caydırmak için dövdüler, vatandaşlara yönelik yağma eylemleri gerçekleştirdiler. yabancı uyruklu, sitelerdeki mülk sahiplerinin talebi ve bilgisi dışında geçersiz belgeler düzenleyerek daireleri başka kişilere verdiler. Ev kiraladıkları, site içindeki konutlardan hırsızlık suçunu işledikleri, eğlence mekanlarına silahlı saldırı düzenleyerek kasten adam öldürmeye teşebbüs ettikleri ve genel güvenliği kasten tehlikeye attıkları, site sakinlerini tehdit ederek fuhuş faaliyetlerinde bulundukları belirlendi. Sarıyer ve Beyoğlu’nda silahla yaralama girişiminde bulunuldu.

24 KİŞİ GÖZALTIDA

İstanbul genelinde “suç işlemek için örgüt kurmak” suretiyle kamu güvenliği ve huzurunu tehdit eden korkutma, baskı ve şiddet eylemlerine karışan ve belirlenen suçları işleyen bu şüphelilerden 24’ü yakalanarak gözaltına alındı.

“ŞAFAKTA VE GÜNEŞTE ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya yaptığı açıklamada, “İstanbul Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda operasyonları düzenleyen İstanbul İl Emniyet Müdürlüğümüz Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzü tebrik ediyorum. Allah razı olsun. Aziz millet yanınızdadır. Hiçbiriniz yüce Türk adaletinden kaçamayacaksınız. Harekatlarımız şafak vakti ve gün batımında devam ediyor.” “Olacak” dedi.

siran-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu